CUBEicon/36/flexible

14.12.2018

Š.g. decembrī vienai no vadošajām līzinga kompānijām Latvijā – UniCredit Leasing, aprit 20 gadi. Kopš uzņēmuma dibināšanas 1998. gadā, UniCredit Leasing Latvijā izsniedzis  finansējumu 1.5 miljardu Eur apjomā vairāk kā 24 tūkstošiem klientu vismaz 47 tūkstošu objektu iegādei līzingā, dodot būtisku pienesumu Latvijas tautsaimniecībā.

 

UniCredit Leasing 20 gadi ciparos: 

  • Kopumā izsniegtais finansējums - 1.5 miljardi Eur
  • 24 380 klientu, no tiem 15 835 privātpersonas, 8 545 uzņēmumi
  • 47 000 nofinansēto objektu, no tiem – 30 500 vieglās automašīnas, 8 600 -  komerctransports,  5 870 industriālā tehnika un iekārtas.
  • Samaksātie nodokļi – vairāk kā 16 milj. Eur

 

Atskatoties uz aizvadītajiem 20 gadiem, „UniCredit Leasing” valdes priekšsēdētājs un Baltijas reģiona vadītājs J.Belezjaks saka: „Pa šiem gadiem daudz kas mainījies – ja sākotnēji Latvijā līzings vairāk bija populārs uzņēmumu vidū, tad nu jau vairāk kā 10 gadus līzings kā finanšu pakalpojums iemantojis lielu popularitāti arī patērētāju vidū. Līdz ar izmaiņām ekonomikā, arī līzinga tirgus piedzīvojis gan lielu kāpumu, gan strauju kritumu. Neapšaubāmi, mainījies arī pieprasījums un piedāvājums – pieaugot labklājības līmenim un pārliecībai, uzlabojusies arī mūsu klientu pārliecība par rītdienu un   izpratne par atbildīgu aizņemšanos. Un, protams, mainījusies ir arī mūsu kompānija - šo gadu laikā no mazas kompānijas esam spējuši izaugt par ievērojamu līzinga tirgus spēlētāju. Ar pārliecību varu teikt, ka ikviena sekmīga un stabila biznesa pamatā ir cilvēki - klienti, sadarbības partneri un darbinieki, kā arī to savstarpējā sinerģija”.

 

Savu darbību uzņēmums uzsāka 1998. gada decembrī kā Vācijas lielāko finanšu institūciju Vereins und Westbank un HVB Leasing GmbH meitas uzņēmums. Jau sākotnēji tika pozicionēts, ka līzinga kompānijas galvenais akcents tiks likts uz industriālās tehnikas finansēšanu. Šo gadu laikā kompānija ir veiksmīgi attīstījusies un paplašinājusi savu darbību Baltijas reģionā, izveidojot vienotu Baltijas valstu līzingu ar struktūrvienībām visās trijās valstīs - Latvijā, Lietuvā (kopš 2010.gada) un Igaunijā (kopš 2007.gada decembra). Uzņēmums specializējies automašīnu, komerctransporta, tehnikas un  industriālās tehnikas un iekārtu finansēšanā.

 

ParUniCredit

SIA “UniCredit Leasing” ir viena no vadošajām līzinga kompānijām Latvijā ar daudzu gadu pieredzi līzinga jomā, un tā ir vadošās Eiropas banku grupas – UniCredit,  sastāvdaļa.

UniCredit Grupas darbības valstis ir Austrija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Itālija, Krievija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Turcija, Ungārija un Vācija.  Baltijas valstīs UniCredit pārstāv meitas kompānija – SIA “UniCredit Leasing”.